Egy kis segítség...

2009.11.08. 08:25

Kedves kezdő Halasok!

Sokan fordultak hozzánk különböző kérdésekkel, most megpróbálunk egy átlátható tervet adni az akváriumok helyes kezeléséhez.

Első fontos pont. Egy akváriumot mindig előbb kell megtervezni,mint amikorra szeretnénk. Ez azt jelenti, hogy az alkalom előtt legalább pár nappal már össze kell rakni az akvit.

Apró szemű kaviccsal feltültjük az akváriumot, amit előtte alaposan átmosunk. Ez azért praktikus,mert a talajlakó hasznos feladatokat ellátó halaknak ez a megfelelő, és a növényeket is ebbe a legjobb ültetni. Nem utolsó szempont az sem, hogy a homok talajnál, sokkal könyebb takarítani.

Ha mevan a talaj, felkell tölteni nagyjából 26 fokos vízzel az akvit....ez lanygyosnál kicsit hidegebb vizet jelent....Elsőre nem kell megfelelő szintig töteni, mert még turkálunk benne,és akkor a víz kifolyhat. Ilyenkor következik a növények talajba ültetése, és az esetleges díszek elrendezése.

Ha ezzel is megvagyunk azzok az utolsó vödör vizet keverjük be teljes vízmennyiségnek megfelelő kezelőszerekkel...itt a különböző klórtalanítókra és aktíváló szerekre gondolok. Ha ez megvan töltsük be a maradék vizet, és indítsuk be a szűrőt....

Innentől pár napig működjön az akvi a normális módon, halak nélkül....tehát max 12 órát égjen a világítás, a fűtés 26-28 °C-ra állítsuk, a szűrés és a levegőztető folyamatosan menjen.

Ha minden rendben zajlik először egy zavarosság lesz a vízben, majd a rendeltetés szerű használat alatt ez pár nap alatt letisztul...ezt a pár napot kell kivárni, és utána jöhetnek a halak!

Mellékesen megjegyzem, ha nem használunk aktiváló vegyszert, akkor vegyünk egy talajlakót és egy igénytelen magányos halat....és ezek etetésével pár nap alatt megkapjuk ugyanazt az kedevező baktérium kultúrát amit a vegyszerekkel.

Szóval jöhetnek a halak...mit is válasszunk!

Ez a legnehezebb,erre csak személyesen tudnánk kielégítő választ adni,mert nagyon sok fajtát lehet együtt tartani,de ha egy bekerül aki undok akkor nincs többé nyugalom...

Elevenszülőt elevenszülővel nyugodtan,és ezeket lazacfélékkel.  Vagy csak lazacféléket egymással...nagyon sok van belőlük.

Gurámit csak gurámival....

És bettát is lehet vegyes akviba tenni, csak nem színes nagytestű halakkal...mondjuk lazacos akviba nyugodtan lehet.

Szóval ha megvan milyen halat választunk akkor sem szabad elsietni...a maximális hamennyiséget amit beletennénk az akviba annak maximum az egyharmadát vegyük meg, a többit napok elteltével fokozatosan, hogy lássuk mennyit bír az akvárium.

Hát készen is vagyunk...van egy szép kis akváriumunk,tele halakkal.Egyenlőre ennyi.Legközeebb a vízcseréről fogok írni,hogy hogyan is kell helyesen karban tartani egy akváriumot.

A bejegyzés trackback címe:

https://gigacsiga.blog.hu/api/trackback/id/tr581503559

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása